Dijital Marketing

Dijital marketing diğer adıyla İnternet pazarlamacılığı, ürün veya hizmetinizin tanınmasını sağlamanın harika bir yoludur. Her gün milyonlarca insan interneti kullanıyor ve yüzlerce insanın sattığınız ürüne bakmasını sağlayabilirsiniz. İşte internet pazarlamacılığını avantajınıza kullanmanın bazı hızlı ve kolay yolları.

Web siteniz profesyonelce tasarlanmış olabilir, ancak herkese ulaştığınızdan emin misiniz? Arama motoru optimizasyonu, mesajınızı duyurmanın harika bir yoludur. Spesifik ve hedeflenmiş hizmetler sağlıyorsanız, alaka düzeyi açısından sayfa sıralamalarınızı yükselterek paketin önünde kalmak için arama motoru optimizasyonunu kullanın.

To start out with site-making and web rankings, keep your site on the smaller side. You can add in the pages later on as your traffic develops and as your customer base grows, but starting simple and launching your site small is the best approach. It’s like a recipe in a sense: you can always add, but it’s difficult to take away.

Dijital Marketing Meta Description Kullanımı

META açıklama etiketinizin ilk 100-150 karakterini sayın. Meta açıklamanızdaki metin, arama motorlarında sayfa başlığının hemen altında gösterilir. İyi bir açıklama insanların tıklamasını sağlar ve tıklama sayısı sitenizin arama sonuçlarındaki konumunu etkiler. Uzun açıklamalar kesilecektir, bu yüzden dikkatli olun.

Sitedeki yeni güncellemelerden sürekli haberdar olmalarını sağlayan üyelere özel özellikler ekleyin. Onlara, web sitesini takdir etmelerini sağlayacak değerli e-postalar ve haber bültenleri sağlayın. Sürekli olarak harika içeriklerle karşılaştıklarını bildiklerinde siteye geri dönmekten ve bağlı kuruluş pazarlamasını kullanmaktan mutlu olacaklardır.

İnternet Reklamcılığının Önemi

Gayrimenkul reklamı yapan bir web sitesinin sahibi olduğunuzda, sitenize yeni gelen biriymiş gibi sık sık zaman ayırmanız önemlidir. Bu, sitenizdeki sorunları ve içeriğinizdeki hataları bulmanızı sağlar.

Birçok işletmenin web sitelerinde ‘sıkıştırma sayfası’ adı verilen bir yeri vardır. Ziyaretçileri e-posta adreslerini paylaşmaya teşvik eder. İletişim bilgileri karşılığında bir promosyon ürünü sunabilirsiniz. Bu onlara, istediğiniz bilginin değerini anladığınızı gösterir.

Keep your backlinks meaningful and accurate. If you are reviewing a cast iron pot, make sure your linked text doesn’t go to your page for printer ink. Do not include random backlinks that don’t relate to the topic at hand. You will drive away readers if they feel you are just trying to make money.

When you are marketing a service online, make sure that your website represents your business well. Your website is the front face of your business. When a potential client lands on your website, he should be able to easily find out how your business will fulfill his needs, and why your business is better than the others. Your website has to convince him to stay.

Drawing visitors to your site can be increased by making sure your title tag describes your website efficiently. When visiting your website, look at the very top of the page and look at your tags. Make sure the description you see is engaging and will draw people in to check out your website.

Şirketin sahibiyseniz, sitenizde misyon beyanını veya sunulan hizmetleri açıklayan 30 saniyelik bir video oluşturun. Bir müşteri bir yüzü bir adla ilişkilendirebilirse, bu markanızla olan kişisel bağı artırabilir. Kişisel bir video oluşturmak, kârınızı ve genel kâr hanenizi artırmanıza yardımcı olabilir.

İnternet pazarlamacılığı çok değişken bir iş olabilir, bu nedenle hiçbir zaman herhangi bir fikre veya yaklaşıma fazla bağlı kalmamayı unutmayın. Elde ettiğiniz her başarı için, muhtemelen en az üç başarısızlık yaşayacaksınız. Her zaman kayıplarınızı kesmeye hazır olduğunuzdan emin olun ve bir şeyler yolunda gitmiyorsa çekip gidin.

Müşteri deneyimi, web sitenizin düzenini geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli husustur. Potansiyel müşterileriniz için yükleme süresini artırmaya hizmet edebilecek özellik ve pencere öğelerinin miktarını sınırlamaya çalışın. Sitenizden saatleri, hava durumu uygulamalarını ve diğer çeşitli materyalleri kaldırın.

Pasif gelir – çaba harcamadan sürekli kazandığınız para – herhangi bir çevrimiçi işi desteklemede hayati olabilir. Siteniz için pasif bir gelir oluşturmak için sürekliliği vurgulayan bağlı kuruluş pazarlama programları bulmalısınız. Bu programlar, devre dışı bırakmaların yeni tercihlerle dengelenmesini sağlamak için istikrarlı müşteri cirosu olan hizmetlerde uzmanlaşmıştır.

İnternet pazarlama çalışmaları yaparken sabırlı olun. Başladığınızda, ilerlemek uzun zaman alıyor gibi görünebilir, ancak zamanla sonuçları göreceksiniz. Sabırlı olmak, sonuçlar ortaya çıkmadan önce bırakmanıza neden olan duygusal kararlar yerine uzun vadeli bir yaklaşıma dayalı rasyonel kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Posta listenize kaydolan müşterilere bonus öğeler ve ücretsiz ürünler sunun. Özel bir videoya erişim veya bir e-Kitabın ücretsiz indirilmesi, potansiyel müşterilerinizin daha fazla sayıda kaydolmasını sağlayacaktır. Dönüşüm oranınızı artırmak için freebie’nin bir şekilde niş pazarınızla ilgili olduğundan emin olun.

Facebook’ta web sitenizin reklamını yapmayı düşünün. Facebook reklamcılığı son derece hedeflidir ve nispeten ucuzdur. Facebook’ta bir reklam kampanyası, web sitenizi ziyaret eden ve ürünleriniz veya hizmetleriniz için sipariş veren kişilerin sayısını önemli ölçüde artırabilir. Ayrıca, Facebook reklamları, kullanıcılar “Sayfanızı Beğenenler”e tıkladığında otomatik referanslar oluşturur.

Bazı makalelerinizi e-dergiler, diğer web siteleri ve makale gönderimine izin veren dergiler gibi yerlere göndermeyi deneyin. Tüm işletme bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi içeriğinizin veya yazarın kutusunun herhangi bir yerine eklediğinizden emin olun. Bağlı kuruluş komisyonları, diğer makaleleri yayınlama teklifleri vb. gibi ücretsizlere izin veren bazı gönderim sitelerini araştırın.

Artık internet pazarlamacılığı için bazı araçlar öğrendiğinize göre, işinizi bir sonraki seviyeye taşıyabileceksiniz. Kolay bir iş değil ama küçük bir yan işi siz ve çalışanlarınız için tam zamanlı bir gelire dönüştürebilecek bir iş.